Kas yra Dėmesingu įsisąmoninimu grįsta streso valdymo programa? Koks šios programos tikslas ir nauda?
Tai - dėmesingo įsisąmoninimo mokymas ir formalios meditacinės praktikos, skirtos didinti žmogaus atsparumą stresinėms ir diskomfortą ar skausmą keliančioms patirtims bei pagerinti bendrą funkcionavimą. Pati „mindfulness“ kaip dėmesingo įsisąmoninimo grupinė praktika yra pagrįsta moksliniais tyrimais, mokomoji, turi stiprų psichoterapinį potencialą bei padeda susitvarkyti su modernaus gyvenimo iššūkiais.
Kokia yra mokymų struktūra?
Mokymų programą sudaro 8 tęstiniai praktiniai užsiėmimai, trunkantys 1 kartą per savaitę po 2-2,5 val. (vakarais). Mokymų trukmė – 2 mėnesiai. Didžiąją dalį užsiėmimų laiko apima praktiniai pratimai, meditacijos ir dalinimasis tarpusavyje įgyta patirtimi.
Grupės dalyviams bus pristatoma teorinė medžiaga ir garso įrašai, kurie bus naudingi individualiai praktikuotis tarp užsiėmimų namuose ir jiems pasibaigus.
Mokymų dalyviai:
Mokymai vyksta nedidelėse iki 12 asmenų grupėse.
Registracija vyksta laisva forma, nurodant vardą, pavardę ir telefoną el. paštu: info@idejuresursai.lt
Tikslus laikas ir susitikimų vieta bus patikslinti užsiregistravusiems dalyviams.
Užsiėmimus ves Lietuvos įsisąmoninimu grįstos psichologijos asociacijos narė, sertifikuota mindfulness mokytoja - instruktorė, psichologė - psichoterapeutė Rūta Zajauskienė.
Papildoma informacija:
MBSR (angl. Mindfulness - based stress reduction) metodas buvo sukurtas JAV, Masačusetso universiteto profesoriaus Jon Kabat-Zinn. Metodo efektyvumas įrodytas gausybe mokslinių tyrimų ir jau keletą dešimtmečių sparčiai populiarėja ne tik medicinoje (kenčiantiems fizinius ir emocinius skausmus bei pasikartojančios depresijos prevencijai), bet ir švietimo, sporto srityse, darbo aplinkoje, netgi politikoje.